KYOCERA AVX 0805PC822KAT1A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0082uF, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 0805PC822KAT1A.
IHS
Datasheet2 pagine4 anni fa
element14 APAC
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2001-11-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupC0805V822KBRACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 630V 8200pF X7R 0805 10%
Cap Ceramic 0.0082uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Yageo GroupC0805C822K2RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 8200pF X7R 0805 10%
Yageo GroupC0805C822KBRACTU
KYOCERA AVX08055C822KAT2A
0805 8.2 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX08051C822KAT2A
0805 8.2 nF 100 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 0805PC822KAT1A fornite dai suoi distributori.
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 250V 8200pF ±10% X7R
CAP CER 8200PF 250V 10% X7R 0805
Ceramic Multilayer Capacitor; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Capacitance:8200pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:250VDC; Temperature Coefficient:± 15%; Capacitor Case Style:0805; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0805, 250V, X7R, 8.2NF; Capacitor Application:General Purpose; Dielectric Characteristic:X7R; Capacitance:8200pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:250V; Capacitor Case Style:0805; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:1.25mm; External Length / Height:1.3mm; External Width:2.01mm; Series:Tip & Ring; Temperature Coefficient:± 15%