Yageo Group T598D106M035ATE120
Cap Tant Solid 10uF 35V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.12 Ohm 125°C T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group T598D106M035ATE120.
element14 APAC
Farnell
Ciiva
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+1885%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Stock
11,329
Capacitance
10 µF
10 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 mΩ
120 mΩ
Leakage Current
35 µA
35 µA
Dissipation Factor
10 %
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2016-06-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Parti correlate
Panasonic35TQC10M
Cap Tant Solid 10uF 35V D2 CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343,D2 0.12 Ohm 105°C Embossed T/R
10UF SOLID ELECTROLYTIC TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR,35VDC +/-20%,T591 SERIES
Cap Tant Polymer 10uF 35VDC V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 7343-19 0.12 Ohm 125C T/R
Panasonic35TQC10MYF
Panasonic 35TQC10MYF - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 2917
KYOCERA AVXPCX1V100MCL1GS
Cap Aluminum Polymer 10uF 35VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.085 Ohm 800mA 1500h 125C Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group T598D106M035ATE120 fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
10¦ÌF 2000h@ 125¡ãC ¡À20% 35V 120m¦¸@ 100kHz 2917 7.3mm*4.3mm*3.1mm
T598D106M035ATE120, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
KEMET T598D106M035ATE120 ポリマーコンデンサ
Cap, 10Μf, 35V, 20%; Capacitance:10Μf; Voltage Rating:35V; Product Range:T598 Ko-Cap® Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Manufacturer Size Code:D; Esr:0.12Ohm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Rohs Compliant: Yes |Kemet T598D106M035ATE120