Bourns SDR0906-391KL
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4341
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SDR0906-391KL.
IHS
Datasheet3 pagine7 anni fa
Newark
Introduction Date1995-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.48A 1.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.36A 1.77Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Ind RF Choke 390uH 10% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 520mA RDL Bag
Ind 390.00 Uh 0.370 A 1000.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-03-391K
TAIYO YUDENLHL08TB391K
Ind Power 390uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 410mA RDL Ammo Pack
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SDR0906-391KL fornite dai suoi distributori.
INDUCTOR, SMD 5.8MM D MAX, POWER, Q REF 15, TEST 0.796MHZ, +/-10%, 390UH
FIXED IND 390UH 450MA 1.4OHM SMD
450mA 390uH ±10% 640mA SMD-8P,10.5x11mm Power Inductors ROHS
Power Inductor 390Uh 640Ma 10% 5Mhz; Body Material:Ferrite Dr; Core Material:Ferrite Dr; Current Rating:0.64A; Dc Current Rating:640Ma; Dc Resistance Max:1.4Ohm; Inductance:390Μh; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Type:Power Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0906-391KL