Bourns SDR0805-391KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.36A 1.77Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SDR0805-391KL.
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+17.43%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
18,535
Authorized Distributors
6
Inductance
390 µH
390 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
360 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.77 Ω
1.77 Ω
Q Factor
12
Test Frequency
796 kHz
1 kHz
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4341
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.48A 1.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz Ferrite 0.6A 1.5Ohm DCR Automotive T/R
Inductor 390uH Wirewound Unshielded 370mA 690mOhm Radial Vertical Cylinder
Ind 390.00 Uh 0.370 A 1000.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-03-391K
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SDR0805-391KL fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
SDR0805 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/ FERRITECORE,390 UH +/-10%WIREWOUND 360MA IDC
INDUCTOR, 390UH, 10%, 0.36A, SMD; Inductance: 390µH; RMS Current (Irms): 360mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 550mA; Product Range: SDR0805 Series; Power Inductor Case: 7.8mm x 7.8mm x 5.3mm; DC
Inductor, 390Uh, 360Ma, 10%, 4Mhz; Core Material:Ferrite Dr; Dc Current Rating:360Ma; Dc Resistance Max:1.77Ohm; Inductance:390Μh; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Case Style:Smd; No. Of Pins:2; Q Factor:12; Reel Quantity:1000 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0805-391KL