Bourns PM105SB-391K-RC
Inductor Power Shielded Bobbin Core 390uH 10% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 0.35A 1.34Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns PM105SB-391K-RC.
IHS
Datasheet3 pagine7 anni fa
_legacy Avnet
Newark
X-ON
Electro Sonic
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4341
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.36A 1.77Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Ind High Current Choke Bobbin Core 390uH 10% 1KHz Ferrite 400mA AXL
Ind 390.00 Uh 0.370 A 1000.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-03-391K
TAIYO YUDENLHL08TB391K
Ind Power 390uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 410mA RDL Ammo Pack
Descrizioni
Descrizioni di Bourns PM105SB-391K-RC fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
350mA 390uH ±10% SMD,10x9.9mm Power Inductors ROHS
MAGNETICS - SHIELDED POWER INDUCTOR
Power Inductor 390Uh 350Ma 10% 3Mhz; Body Material:Ferrite; Core Material:Ferrite; Current Rating:0.35A; Dc Current Rating:350Ma; Dc Resistance Max:1.34Ohm; Inductance:390Μh; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Case Style:Smd Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM105SB-391K-RC