Bourns 3006Y-1-204ZLF
Res, cermet, 200Kohms, 10+/-% Tol, 7519-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3006Y-1-204ZLF
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 3006Y-1-204ZLF.
IHS
Datasheet1 pagina12 anni fa
JRH Electronics
_legacy Avnet
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+33.03%
Stock
13,258
Authorized Distributors
6
Resistance
200 kΩ
200 kΩ
200 kΩ
Mount
Panel, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2010-08-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Cermet trimmer potentiometer, 15 turns, 200 kΩ, 0.75 W, THT, lateral, 3006P-1-204LF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 200000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.75W, 200000ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 224V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
TT Electronics64WR200KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 3006Y-1-204ZLF fornite dai suoi distributori.
Trimmer, Cermet, 0.75W, 200000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 7519
TRIMMER - 3/4" RECT MT CERMET | Bourns 3006Y-1-204ZLF
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 200Kohms Rectangular Panel Mt
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.54mm (26.67 X 7.92mm) Pin Panel Mount/Through Hole Tube