Vishay T18204KT10
Trimmer, Cermet, 0.75W, 200000ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay T18204KT10.
IHS
Datasheet5 pagine10 anni fa
Newark
Mouser
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-37.50%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Trimmer, Cermet, 0.75W, 200000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 224V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
TT Electronics64WR200KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.313W, 200000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di Vishay T18204KT10 fornite dai suoi distributori.
TRIMMER;CERMET;REST 200 KILOHMS;PCB;18 TURNS;LINEAR;PWR-RTG 0.5W;SHAFT DIA 2.5MM
Multi-Turn Trimmers/Potentiometers 3/4 H/ADJ 200K
TRIMMER, 18 TURN 200K; Track Resistance:200kohm; No. of Turns:18; Resistance Tolerance:± 10%; Series:T18; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:750mW; Mounting Type:Through Hole; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Variable Rotary Cermet; Adjustment Type:Horizontal; Case Style:PCB Mount; Contact Resistance Variation +:2%; End Resistance:1ohm; External Depth:19mm; External Length / Height:6.4mm; External Width:4.7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; IP Rating:IP67; Max Operating Temperature:125°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Proof Voltage:1000V; Resistance:200kohm; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tempperature Coeff. +:100ppm/°C; Terminal Type:PCB Terminals; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance, +:10%; Tolerance, -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:250V dc; Voltage Rating DC:250V; Lead Cross-section Depth:0.8mm; Lead Cross-section Width:0.2mm; Resistor Case Style:PCB Mount