Abracon ABM8-40.000MHZ-B2-T
Crystal 40MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 35Ohm 4-Pin Ultra Mini-CSMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Abracon ABM8-40.000MHZ-B2-T.
IHS
Datasheet2 pagine5 anni fa
JRH Electronics
Sager Electronics
Farnell
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-28.60%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
37,896
Authorized Distributors
6
Frequency
40 MHz
40 MHz
Frequency Tolerance
0.002 %
0.002 %
Frequency Stability
50 ppm
50 ppm
Load Capacitance
18 pF
18 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 Ω
35 Ω
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
Crystal 40MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 25Ohm 2-Pin Mini-CSMD T/R
Crystal 44MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 35Ohm 4-Pin Ultra Mini-CSMD T/R
Crystal 40MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 4-Pin CSMD T/R
Crystal 40Mhz 3225(3.2x2.5x0.8mm) ±20PPM (Tol) ±50PPM (Stability) -40 to 125C 8pf T/R
Crystal 40MHz 8pF 4-Pin SMD T/R
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 40MHz Nom
Descrizioni
Descrizioni di Abracon ABM8-40.000MHZ-B2-T fornite dai suoi distributori.
Crystal, Ceramic, 40.000Mhz, 18Pf, 20Ppm -20+70C, 3.2 X 2.5 X .7Mm Rohs Compliant: Yes
Crystal, Standard, 40 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm x 0.8mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABM8
ABM8 Series 40 MHz ±20 ppm 18 pF -20 to +70 °C Ultra Miniature Ceramic Crystal