Walsin Technologies 0402N470F500CT
50V 47pF NP0 ±1% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TECHDesign
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+285%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 pF
47 pF
47 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0402 / 47 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Yageo GroupC0402C470J5GACTU
50V 47pF C0G ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 47pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105CG470JV-F
CAP CER 47PF 50V NP0 0402 / 47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Samsung Electro-MechanicsCL05C470JB5NNNC
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0402N470F500CT fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 47pF 50V C0G 1% Pad SMD 0402 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 1% +Tol, 1% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000047uF, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 47pF ±1% C0G NP0
Cap, 47Pf, 50V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402N470F500CT
Chip Capacitance (Mlcc) 0402 47pF ±1% 50V NP0