Murata GRM1555C1H470FA01D
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0402 / 47 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM1555C1H470FA01D.
element14 APAC
Datasheet2 pagesIl y a 0 an
Ciiva
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+83.11%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 pF
47 pF
47 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-05-17
Pièces détachées
Yageo GroupC0402C470J5GACTU
50V 47pF C0G ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX04025A470JAT2A
0402 47 pF 50 V ±5% Tolerance C0G/NP0 Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
50V 47pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105CG470JV-F
CAP CER 47PF 50V NP0 0402 / 47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Cap Ceramic 47pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C T/R Automotive AEC-Q200
CGA Series 0402 50 V 47 pF ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Descriptions
Descriptions de Murata GRM1555C1H470FA01D fournies par ses distributeurs.
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; MURATA; GRM1555C1H470FA01D; 47 pF; 0402; 50 V; 50 V
Cap Ceramic 47pF 50V C0G 1% Pad SMD 0402 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 1% +Tol, 1% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000047uF, Surface Mount, 0402
CAP, 47PF, 50V, 1%, C0G/NP0, 0402; Capacitance: 47pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 1%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GRM Series; Operating Tem