Vishay VS-T70HFL60S02
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 600V V(RRM), Silicon
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-T70HFL60S02.
Farnell
Datasheet15 pagesIl y a 17 ans
element14 APAC
Newark
TME
Future Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndia
Introduction Date2016-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 85A, 600V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 200V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 1200V V(RRM), Silicon
MicrochipMSKD70-12
STANDARD RECOVERY DIODE AND RECTIFIER
MicrochipMSCD60-16
Diode 1.6KV 60A 3-Pin Case D1
MicrochipMSCD36-08
Diode 800V 36A 3-Pin Case D1
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-T70HFL60S02 fournies par ses distributeurs.
Diode Switching 600V 70A 2-Pin Case D-55
VS-T70HFL Series 600 V 70 A Surface Mount Fast Recovery Diode - D-55
VISHAY VS-T70HFL60S02. DIODE MODULE, 600V, 70A, D-55
600V 870A 200ns 100¦ÌA 70A 41mm*27mm*25mm
DIODE MODULE, 600V, 70A, D-55; No. of Ph; DIODE MODULE, 600V, 70A, D-55; No. of Phases:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:600V; Forward Current If(AV):70A; Forward Voltage VF Max:1.73V; Current Rating:70A; Forward Current If:70A; Forward Surge Current Ifsm Max:870A