Vishay VS-T70HF120
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 1200V V(RRM), Silicon
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-T70HF120.
Newark
Datasheet11 pagesIl y a 7 ans
Datasheet11 pagesIl y a 9 ans
Datasheet12 pagesIl y a 12 ans
Datasheet12 pagesIl y a 14 ans
Datasheet11 pagesIl y a 16 ans
Datasheet11 pagesIl y a 17 ans
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2016-07-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 400V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 85A, 600V V(RRM), Silicon
MicrochipMSCD100-12
Diode 1.2KV 100A 3-Pin Case D1
MicrochipMSCD100-08
Diode 800V 100A 3-Pin Case D1
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 600V V(RRM), Silicon
MicrochipMSKD70-12
STANDARD RECOVERY DIODE AND RECTIFIER
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-T70HF120 fournies par ses distributeurs.
Rectifier Diode Switching 1.2KV 70A 2-Pin Case D-55
Modules Rectifiers - T MODULE
DIODE GEN PURP 200V 70A D-55
DIODE STANDARD 200V 70A D55
70A 1200V SINGLE DIODE D-55
DIODE MODULE, 1.2KV, 70A, D-55; No. of Phases:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:1.2kV; Forward Current If(AV):70A; Forward Voltage VF Max:1.35V; Current Rating:70A; Forward Current If:70A ;RoHS Compliant: Yes