Vishay VS-T40HFL20S02
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 200V V(RRM), Silicon
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-T40HFL20S02.
Newark
Datasheet16 pagesIl y a 4 ans
Datasheet16 pagesIl y a 9 ans
Datasheet16 pagesIl y a 12 ans
Datasheet16 pagesIl y a 14 ans
Datasheet15 pagesIl y a 15 ans
Datasheet15 pagesIl y a 16 ans
Datasheet15 pagesIl y a 17 ans
TME
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2016-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
FAST RECOVERY DIODE Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 1000V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 600V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 85A, 600V V(RRM), Silicon
MicrochipMSCD36-08
Diode 800V 36A 3-Pin Case D1
MicrochipMSCD36-12
Diode 1.2KV 36A 3-Pin Case D1
MicrochipMSKD36-12
Diode 1.2KV 36A 3-Pin Case D1
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-T40HFL20S02 fournies par ses distributeurs.
Rectifier Diode Switching 200V 40A 200ns 2-Pin Case D-55
Modules Rectifiers - T MODULE
DIODE GEN PURP 200V 40A D-55
DIODE STANDARD 200V 40A D55
40A 200V FS D-55
DIODE MODULE, 200V, 40A, D-55; No. of Phases:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:200V; Forward Current If(AV):40A; Forward Voltage VF Max:1.6V; Diode Module Configuration:Single; Current Rating:40A; Forward Current If:40A ;RoHS Compliant: Yes