Vishay SUD25N15-52-E3
Single N-Channel 150 V 0.052 Ohms Surface Mount Power Mosfet - TO-252
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay SUD25N15-52-E3.
Upverter
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.02%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
onsemiFDD3682
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 100V, 32A, 0.036 ohm
STMicroelectronicsSTD6NF10T4
N-CHANNEL 100V - 0.22 OHM - 6A DPAK LOW GATE CHARGE STripFET MOSFET
Single N-Channel 150 V 0.095 Ohms Surface Mount Power Mosfet - TO-252
onsemiMTD3055VL
N-Channel 60 V 180 mOhm SMT Enhancement Mode Field Effect Transistor-TO-252-3
onsemiFDD5690
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 60V, 30A, 27mΩ
Single P-Channel 60 V 155 mOhm Surface Mount TrenchFET Power Mosfet - TO-252
Descriptions
Descriptions de Vishay SUD25N15-52-E3 fournies par ses distributeurs.
SUD25N15-52-E3 N-CHANNEL MOSFET TRANSISTOR, 25 A, 150 V, 3-PIN TO-252
MOSFET N-CH 150V 25A TO252 / Trans MOSFET N-CH 150V 25A 3-Pin(2+Tab) DPAK
Power Field-Effect Transistor, 25A I(D), 150V, 0.06ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET, N CH, 150V, 25A, TO-252; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:25A; Drain Source Voltage Vds:150V; On Resistance Rds(on):52mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:4V; Power Dissipation Pd:100W; Transistor Case Style:TO-252; No. of Pins:3; Current Id Max:25A; Package / Case:TO-252; Termination Type:SMD; Voltage Vds Typ:150V; Voltage Vgs Max:4V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V