Vishay SIHF22N60E-GE3
35W(Tc) 30V 4V@ 250¦ÌA 86nC@ 10 V 1N 600V 180m¦¸@ 11A, 10V 21A 1.92nF@100V TO-220 16.12mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay SIHF22N60E-GE3.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 7 ans
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+87.98%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
CoolMOS P6 Power Transistor N-Channel 600V 68A 3-Pin TO-220FP
34W(Tc) 30V 4V@ 250¦ÌA 78nC@ 10 V 1N 600V 280m¦¸@ 8A,10V 15A 1.35nF@100V TO-220 16.12mm
Trans MOSFET N-CH Si 600V 21A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Full-Pak
E-Series N-Channel 600 V 0.28 O 76 nC Flange Mount Power Mosfet -TO-220FP
STMicroelectronicsSTF26NM60N
N-channel 600 V, 0.135 Ohm typ., 20 A MDmesh(TM) II Power MOSFET in TO-220FP package
STMicroelectronicsSTF28N60M2
N-channel 600 V, 0.135 Ohm typ., 22 A MDmesh M2 Power MOSFETs in TO-220FP package
Descriptions
Descriptions de Vishay SIHF22N60E-GE3 fournies par ses distributeurs.
Trans MOSFET N-CH 600V 21A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Full-Pak
E Series N Channel 650 V 0.18 O 86 nC Flange Mount Power Mosfet - TO-220FP
POWER MOSFET Power Field-Effect Transistor, 21A I(D), 600V, 0.18ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
MOSFET, N-CH, 600V, 12A, TO-220FP; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:21A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):0.15ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:35W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-220FP; No. of Pins:3; MSL:MSL 1 - Unlimited