Vishay MKT1822410405
Cap Film 0.1uF 400V PET 10% (18 X 5.5 X 10.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 100°C Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MKT1822410405.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 3 ans
Upverter
element14 APAC
Farnell
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+9.86%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
80,494
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.1uF 400V PET 10% (18 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.1uF 400V PET 10% (18 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-E4104KF
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR60MI3100AA30K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Capacitor Film 0.1uF 400VDC/220VAC PET 10% 17.5 X 5 X 11mm RDL 15mm Loose in Box
Descriptions
Descriptions de Vishay MKT1822410405 fournies par ses distributeurs.
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Radial FILM CAPACITOR MKT1822 400V 0.1muF ±10% 0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
MKT Series Ø 18 x 5.5 mm 400 V 0.1 uF ±10 % Through Hole Radial Film Capacitor
VISHAY MKT1822410405 Film Capacitor, 0.1 F, 400 V, MKT1822 Series,10%, Radial Leaded, PET (Polyester)
Film Capacitor; Capacitor Type:Suppression; Capacitance:100000pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Series:MKT1822; Voltage Rating:400V; Capacitor Dielectric Material:Polyester; Lead Pitch:15mm; Termination Type:Radial Leaded ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0.1UF, 400V; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:0.1µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:400V; Life Time @ Temperature:300000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Climatic Category:55/100/56; External Depth:18mm; External Length / Height:10.5mm; External Width:5.5mm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Voltage Rating VAC:200V; Voltage Rating VDC:400V