Vishay BZX384B12-E3-18
Zener Diode, 12V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BZX384B12-E3-18.
Stock
31,812
Authorized Distributors
5
Zener Voltage
12 V
12 V
12 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
25 Ω
25 Ω
25 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Pièces détachées
Diodes Inc.UDZ12B-7
UDZ12B Series 12 V ±2% 200 mW Surface Mount Precision Zener Diode - SOD-323
Zener Diode, 13V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.UDZ10B-7
Zener Diode Single 10V 2.2% 30Ohm 200mW 2-Pin SOD-323 T/R / DIODE ZENER 10V 200MW SOD323
Zener Diode, 11V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 11V 2% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.UDZ15B-7
SURFACE MOUNT PRECISION ZENER DIODE Zener Diode, 15V V(Z), 2.18%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Descriptions
Descriptions de Vishay BZX384B12-E3-18 fournies par ses distributeurs.
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384B12-E3-18
ZENER DIODE SOD323
200mW 12V SOD-323 Zener Diodes ROHS
Zener Diodes 12 Volt 0.2W 2%