Vishay 293D106X9010C2TE3
Cap Tant Solid 10uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 1.8 Ohm 125°C T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay 293D106X9010C2TE3.
Newark
TME
Garrett
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.05%
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Case/Package
2312
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8 Ω
1.8 Ω
1.8 Ω
Leakage Current
1 µA
1 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Japan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupT491C106K010AT
Cap Tant Solid 10uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.8 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C106K020ZT
Cap Tant Solid 10uF 20V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 1.8 Ohm 125°C T/R
Yageo GroupT491C106K016AT
Cap Tant Solid 10uF 16V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.8 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 2312
KYOCERA AVXF931C106KBA
Cap Tant Solid 10uF 16V B CASE 10%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC106K016RNJ
Cap Tant Solid 10uF 16V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 2 Ohm 125C T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay 293D106X9010C2TE3 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 10uF, Surface Mount, 2312
CAPACITOR;TANTALUM;CAP 10 UF;TOL 10%;VOL-RTG 10 VDC;SMT;6032-28;ESR 1.8 OHMS
293D Series 10 uF ±10 % 10V Surface Mount Standard Molded Tantalum Capacitor
CAPACITOR, TANTALUM, 10V, 10UF; Capacitance:10µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:10V; Effective Series Resistance:1.8ohm; Series:293D; Capacitor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Application:General Purpose; Case Style:SMD; ESR Frequency:100kHz; ESR Temperature:25°C; External Depth:3.2mm; External Length / Height:2.5mm; External Width:6mm; Leakage Current:1µA; Reel Quantity:500; Termination Type:SMD
Tantalum Capacitor, 10Uf 10V, 1.8 Ohm, 0.1, 6032-28, Full Reel; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:2312 [6032 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Esr:1.8Ohm; Manufacturer Size Code:C; Product Length:6Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay 293D106X9010C2TE3.