Vishay 173D106X0025W
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay 173D106X0025W.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
8,577
Authorized Distributors
3
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Molded
Molded
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5 Ω
2.5 Ω
Leakage Current
1.5 µA
1.5 µA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
173D Series 10 uF ±10% 25 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Yageo GroupT350E106M016AT
Cap Tant Solid 10uF 16V 20%( 5.5 X 8.9mm) Radial 2.54mm 125C Bulk
Yageo GroupT350E106M025AT