Texas Instruments TPS3813K33DBVTG4
voltage supervisor (reset IC) with programmable window watchdog 6-SOT-23 -40 to 85
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 4 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet19 pagesIl y a 11 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 11 ans
Authorized Distributors
0
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Number of Pins
6
Reset Timeout
20 ms
20 ms
Undervoltage Threshold
2.93 V
2.93 V
2.93 V
Overvoltage Threshold
3 V
3 V
3 V
Watchdog Timer
Yes
Yes
Min Supply Voltage
2 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
6 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 years ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Texas Instruments TPS3813K33DBVTG4.
Pièces détachées
Texas InstrumentsTPS3813L30DBVR
Texas InstrumentsTPS3813J25DBVR
Texas InstrumentsTPS3813L30DBVTG4
Processor Supervisory Circuit with Window-Watchdog Timer 6-SOT-23 -40 to 85
Analog DevicesMAX6730AUTSD3+T
Single-/Dual-/Triple-Voltage µP Supervisory Circuits with Independent Watchdog Output
Analog DevicesMAX6324GUT29+T
Processor Supervisor 2.93V 2.5V/3V/3.3V/5V 6-Pin SOT-23 T/R
Analog DevicesMAX6323DUT29+T
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TPS3813K33DBVTG4 fournies par ses distributeurs.
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) TPS3813K33 DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 2.93V; POWER ON RESET GENERATOR supervisor 3.3V 2.9mm 20ms Minimum 437mW