Texas Instruments TPS3813K33DBVR
voltage supervisor (reset IC) with programmable window watchdog 6-SOT-23 -40 to 85
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 1 an
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Technical Drawing4 pagesIl y a 2 ans
Technical Drawing4 pagesIl y a 4 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 11 ans
Newark
Mouser
element14 APAC
LCSC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-50.90%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Empreinte
3DTélécharger
Authorized Distributors
4
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Number of Pins
6
Reset Timeout
20 ms
20 ms
Undervoltage Threshold
2.93 V
2.87 V
2.87 V
Overvoltage Threshold
3 V
3 V
3 V
Watchdog Timer
Yes
Yes
Min Supply Voltage
2 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
6 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Texas Instruments TPS3813K33DBVR.
Pièces détachées
Texas InstrumentsTPS3813L30DBVR
Texas InstrumentsTPS3813J25DBVR
Texas InstrumentsTPS3813L30DBVTG4
Processor Supervisory Circuit with Window-Watchdog Timer 6-SOT-23 -40 to 85
Analog DevicesMAX6730AUTSD3+T
Single-/Dual-/Triple-Voltage µP Supervisory Circuits with Independent Watchdog Output
Analog DevicesMAX6731AUTSD3+T
Analog DevicesMAX6759UTTD3+T
Processor Supervisor 3.3V 1 Active Low/Open Drain 6-Pin SOT-23 T/R
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TPS3813K33DBVR fournies par ses distributeurs.
Processor Supervisor 2.93V 1 Open Drain 6-Pin SOT-23 T/R / IC 2.93V SUPPLY MONITOR SOT-23-6
Power Management ICs (PMICs); TPS3813K33DBVR; TEXAS INSTRUMENTS; 6; 2.9 mm; 0 m; SOT-23
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) TPS3813K33 DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 2.93V; POWER ON RESET GENERATOR supervisor 3.3V 2.9mm 20ms Minimum 437mW
Processor Supervisory Ckt, 2.93V, Sot23; Threshold Voltage:2.93V; No. Of Supervisors/Monitors:1Monitors; Supply Voltage Min:2V; Supply Voltage Max:6V; Reset Type:Active-Low, Open-Drain; Digital Ic Case:Sot-23; No. Of Pins:6Pins; Rohs Compliant: Yes |TEXAS INSTRUMENTS TPS3813K33DBVR