Texas Instruments TPS3813J25DBVR
voltage supervisor (reset IC) with programmable window watchdog 6-SOT-23 -40 to 85
Fiches techniques et documents
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagesIl y a 1 an
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Technical Drawing4 pagesIl y a 2 ans
Technical Drawing4 pagesIl y a 4 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 11 ans
Datasheet19 pagesIl y a 12 ans
Datasheet3 pagesIl y a 22 ans
Newark
Mouser
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+23.17%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Empreinte
3DTélécharger
Authorized Distributors
2
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Number of Pins
6
Reset Timeout
20 ms
20 ms
Undervoltage Threshold
2.25 V
2.25 V
Overvoltage Threshold
2.3 V
2.3 V
Watchdog Timer
Yes
Yes
Min Supply Voltage
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Texas Instruments TPS3813J25DBVR.
Pièces détachées
Texas InstrumentsTPS3813L30DBVR
Texas InstrumentsTPS3813K33DBVR
Texas InstrumentsTPS3813I50DBVR
Analog DevicesMAX6731AUTRD3+T
Single-/Dual-/Triple-Voltage µP Supervisory Circuits with Independent Watchdog Output
Analog DevicesMAX6759UTTD0+T
Single-/Dual-Voltage Window Detectors Monitor Under-/Overvoltage Down to 0.4V
Voltage Supervisor, Ultra Low Quiescent Current, Programmable Delay Time/ REEL
Descriptions
Descriptions de Texas Instruments TPS3813J25DBVR fournies par ses distributeurs.
Processor Supervisor 2.25V 1 Open Drain Automotive 6-Pin SOT-23 T/R
IC, MPU SUPERVISOR, 20 uA, 6V, SOT23-6, FULL REEL
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) TPS3813J25 DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 2.25V; POWER ON RESET GENERATOR supervisor 2.5V 2.9mm 20ms Minimum 437mW