TE Connectivity CPF0603B23K7E1
Res Thin Film 0603 23.7K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fiches techniques et documents
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Datasheet9 pagesIl y a 9 ans
Datasheet6 pagesIl y a 12 ans
Datasheet6 pagesIl y a 14 ans
Electro Sonic
IHS
TE Connectivity
element14 APAC
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
11,009
Authorized Distributors
6
Resistance
23.7 kΩ
23.7 kΩ
23.7 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
PanasonicERA-3YEB223V
Res Metal Film 0603 22K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP4-2176216-8
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 22000ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA-3YEB243V
Res Metal Film 0603 24K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0603 24K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Res Thin Film 0603 23.2K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Res Thin Film 0603 21.5K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA3AEB2372V
Res Thin Film 0603 23.7K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603BRD0723K7L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 23.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0603B23K7E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 23700ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity / AMP3-2176089-2
Res Thin Film 0603 23.7K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CPF0603B23K7E1 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 23700ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Thin Film Resistor, CPF Series, 23.7 kohm, 63 mW, - 0.1%, 50 V RoHS Compliant: Yes
Special Order: CPF 0603 23K7 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 23.7K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 23.7K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF0603B23K7E1 | Internal Number: 8-1879224-0 | TE Connectivity | NEOHM