TDK MHQ1005P7N5GT000
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK MHQ1005P7N5GT000.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 3 ans
ODG (Origin Data Global)
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.34%
Authorized Distributors
5
Inductance
7.5 nH
7.5 nH
7.5 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
600 mA
550 mA
550 mA
DC Resistance (DCR)
160 mΩ
240 mΩ
240 mΩ
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-10-01
Pièces détachées
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 2% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 2% 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 7.5nH 2% 250MHz 33Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T/R
Descriptions
Descriptions de TDK MHQ1005P7N5GT000 fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 7.5NH 600MA 160MOHM SM / 7.5 nH Unshielded Multilayer Inductor 600 mA 160mOhm Max 0402 (1005 Metric)
100MHz 4GHz 600mA 23@250MHz 7.5nH 160m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
MHQ-P 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 7.5nH
FIXED IND 7.5NH 600MA 160MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=7.5nH, L x W x T :
600mA 7.5nH 卤2% 120m惟 0402 Inductors (SMD) ROHS