Murata LQW15AN6N8G00D
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 2% 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW15AN6N8G00D.
Farnell
Datasheet5 pagesIl y a 17 ans
Newark
Future Electronics
Ciiva
Geoflip
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+8.59%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
90 mΩ
140 mΩ
140 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
Pièces détachées
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 6.2nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 7.3nH 2% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 6.2nH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 760mA 0402 T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQW15AN6N8G00D fournies par ses distributeurs.
Wirewound Inductor, 6.8 nH, 0.09 ohm, 6 GHz, 700 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW15 Series 0402 68 nH ±2% 140 mA 1.96 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
High Frequency Inductance 90mΩ 6.8nH ±2% 700mA 6GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
Inductor, 6.8Nh, 700Ma, 2%, 6Ghz; Inductance:6.8Nh; Dc Resistance Max:90Mohm; Self Resonant Frequency:6Ghz; Dc Current Rating:700Ma; Inductor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Product Range:Lqw15An_00 Series; Product Length:1Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN6N8G00D