TDK FG28X7R2A222KNT06
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded RAD 100V 2200pF X7R 10%
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FG28X7R2A222KNT06.
TDK
Datasheet32 pagesIl y a 6 ans
IHS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+206%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
46,256
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2015-06-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
卤10% 50V 2.2nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
卤10% 50V 2.2nF X7R Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Yageo GroupC317C222K1R5TA
317 C 2.2NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 100 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC315C222K1R5TA
±10% 100V 2.2nF X7R Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Yageo GroupC320C222K2R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 200V 2200pF X7R 10% LS=2.54mm
Descriptions
Descriptions de TDK FG28X7R2A222KNT06 fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=2.2nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
CAP, 2200PF, 100V, X7R, RADIAL;
2.2nF ¡À10% X7R 100V 4mm*2.5mm*5.5mm
Radial FG 100V 2200pF ±10% X7R