Yageo Group C317C222K1R5TA
317 C 2.2NF Ceramic Multilayer Capacitor, 100 VDC, +125DEGC, X7R Dielec, +/-10%
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group C317C222K1R5TA.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Newark
element14 APAC
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.54%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
58,496
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Dipped
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
5.08 mm
5.08 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2006-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC315C222K1R5TA
±10% 100V 2.2nF X7R Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
KYOCERA AVXSR071C222KARTR1
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Radial 2.54mm 125°C T/R
Yageo GroupC315C222K2R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 200V 2200Pf X7R 10% Ls=2.54Mm
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100volts 2200pF 10% X7R
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125°C
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Tape and Box
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C317C222K1R5TA fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C Bulk
Avnet Japan
Kemet C317C222K1R5TA+ Ceramic Capacitors Ceramic X7R 100V 0805 2200pF 10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
MLC Capacitor 2,2nF 100V X7R P5,08
Capacitance:2200Pf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Dielectric Characteristic:X7R; Lead Spacing:5.08Mm; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Product Range:Goldmax, 300 Series Rohs Compliant: Yes |Kemet C317C222K1R5TA.