TDK C4532X7R2A105K230KA
C Series 1812 1 uF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C4532X7R2A105K230KA.
IHS
Datasheet34 pagesIl y a 4 ans
TDK
Newark
Future Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.59%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1812
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2.3 mm
2.29 mm
2.29 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVX18121C105KAT2A
100V 1uF X7R ±10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 1uF X7R 卤10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
100V 1uF X7R 卤20% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL43B105KCJNNNF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 1812
Descriptions
Descriptions de TDK C4532X7R2A105K230KA fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 1uF 100V X7R 10% Pad SMD 1812 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, C Series, 1 - F, - 10%, X7R, 100 V, 1812 [4532 Metric] Rohs Compliant: Yes |Tdk C4532X7R2A105K230KA..
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:4.5x3.2x2.3mm
EIA CASE SIZE: 1812, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 1000000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.30 ± 0.20
CAP, 1µF, 100V, 10%, X7R, 1812; Capacitance:1µF; Voltage Rating:100V; Ceramic Capacitor Case:1812 [4532 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:C Series TDK; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; MSL:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)