TDK CGA8N2X7R2A105M230KA
100V 1uF X7R 卤20% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK CGA8N2X7R2A105M230KA.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 2 ans
Upverter
TDK
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
30,326
Authorized Distributors
3
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
1812
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
2.3 mm
2.29 mm
2.29 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-21
Pièces détachées
C Series 1210 1 uF 100 V ±20 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 1uF 100V X7R 20% Pad SMD 1206 Soft Termination 125C T/R
1210 1 uF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX12065C105M4Z2A
1206 1 uF 50 V ±20 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF 100Volts X7R 20%
Descriptions
Descriptions de TDK CGA8N2X7R2A105M230KA fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 1812
Mlcc,1812,x7R,100V,1Μf,2.3Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA8N2X7R2A105M230KA
1812 (4532Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 100V 1muF ±20% X7R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:4.5x3.2x2.3mm
EIA CASE SIZE: 1812, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 105, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.30 ± 0.20