TDK CGA8N2X7R2A105K230KA
100V 1uF X7R 卤10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK CGA8N2X7R2A105K230KA.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-29.85%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
30,405
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2.3 mm
2.29 mm
2.29 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
1206 1 uF 100 V ±10% Tol. X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
100V 1uF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CGA Series 1206 1 uF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC1206C105K3RACTU
Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10%, X7R, 15% Tc, 1Uf, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions de TDK CGA8N2X7R2A105K230KA fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 1uF 100V X7R 10% Pad SMD 1812 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 1812
Mlcc,1812,x7R,100V,1Μf,2.3Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA8N2X7R2A105K230KA
1812 (4532Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 100V 1muF ±10% X7R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:4.5x3.2x2.3mm
EIA CASE SIZE: 1812, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 1000000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.30 ± 0.20