Panasonic ERJ-8GEYJ182V
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-8GEYJ182V.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Master Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.40%
Télécharger
Ultra Librarian
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1.8 kΩ
1.8 kΩ
1.8 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C Molded SMD Paper T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.8kOhm 0.25W 1/4W
Yageo GroupRC1206JR-071K8L
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206JR-071K8L
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-131K8L
TE ConnectivityCRGH1206J1K8
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-8GEYJ182V fournies par ses distributeurs.
Resistor;Thick Film;Res 1.8 Kilohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206;Cut Tape
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1800ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
ERJ Series 1206 1.8 kOhm ±5% 0.25 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1.8kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 1800 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
RES, THICK FILM, 1K8, 5%, 0.25W, 1206
Panasonic ERJ8GEYJ182V - General Purpose Chip Resistors
RES, 1K8, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.8kohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance To
Res, Thick Film, 1K8, 5%, 0.25W, 1206; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:1.8Kohm; Potencia Nominal:250Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:200V; Tipo De Resistencia:1206 [3216 Metric] |Panasonic ERJ8GEYJ182V