TE Connectivity CRGH1206J1K8
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.30%
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Introduction Date2009-10-15
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206JR-071K8L
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206JR-071K8L
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-131K8L
TE ConnectivityCRGH1206J1K8
PanasonicERJ-8GEYJ182V
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C Molded SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH1206J1K8 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1800ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 5% 1K8 0.5W
RES, 1K8, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.8kohm; Product Range: CRGH Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Toler
Special Order: CRGH1206 5% 1K8 0.5W Resistance Value: 1.8K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 1.8K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J1K8 | Internal Number: 7-1879497-9 | TE Connectivity | NEOHM