Panasonic ERJ-14YJ301U
Res Thick Film 1210 300 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-14YJ301U.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
_legacy Avnet
Master Electronics
Newark
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-15.05%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Resistance
300 Ω
300 Ω
300 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
Res Thick Film 1210 300 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-P14J301U
Res Thick Film 1210 270 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14YJ271U
Res Thick Film 1210 270 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-P14J331U
Res Thick Film 1210 330 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-14YJ301U fournies par ses distributeurs.
500mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 300Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 1210 300 Ohm 0.5 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Chip Resistor, 1210, 1/4W 5% 300ohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 300ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Res Thkflm 1210 300 Ohm 5% 1/4W 200Ppm/ C Smd
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 300Ohm ±200ppm/C
RES, THICK FILM, 300R, 5%, 0.5W, 1210
Panasonic ERJ14YJ301U - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, THICK FILM, 1210, 300 OHM, 5%,; RESISTOR, THICK FILM, 1210, 300 OHM, 5%, 500mW; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:300ohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:1210 ^3225 Metric]; Resistor Element Type:Thick Film