Panasonic ECQUAAF684MA
Film Capacitor, Polypropylene, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECQUAAF684MA.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 8 ans
Future Electronics
Newark
Electro Sonic
Panasonic SCT
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
12,666
Authorized Distributors
2
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
275 V
275 V
275 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Termination
Height - Seated (Max)
17.5006 mm
17.5006 mm
Pièces détachées
PanasonicECQUAAF684M
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Epcos B32922 680nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-20%; Through Hole
Yageo GroupR46KR368000M1M
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECQUAAF684MA fournies par ses distributeurs.
ECQ UA, X-2 MET PP FILM CAP MOLDED / 275VAC, 0.68UF, +-20%, LS=22.5MM,CUT LEADS,BLK ST
ECQUA 680NF POLYPROPYLENE FILM CAPACITOR 275 V AC +/-20%, THROUGH HOLE
ECQ series X2 Metalized Polypropylene safety cap 26.10.17mm LS= 22.5mm
Panasonic ECQUAAF684MA - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 250V, 0.0056µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
Radial FILM CAPACITOR film capacitor 275V 680nF 20%
CAPACITOR, X2, 275V, 0.68UF; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:275VAC; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:22.5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +110°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Capacitor Application:Safety / Suppression; External Depth:10mm; External Length / Height:17mm; External Width:26mm; Lead Diameter:0.8mm