NIC Components NACK470M63V8X10.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47 uF, 63 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Obsolete
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
3333
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
650 mΩ
650 mΩ
650 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
187.5 mA
250 mA
250 mA
Height - Seated (Max)
Introduction Date2002-11-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
NIC ComponentsNAZK470M35V6.3X6.1NBF
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (6.3 X 6.1mm) SMD 0.36 Ohm 250mA 2000h 105C T/R
NIC ComponentsNACK470M50V8X6.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47 uF, 50 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47 uF, 80 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions de NIC Components NACK470M63V8X10.5TR13F fournies par ses distributeurs.
NACK Series 63 V 47 uF ±20% SMT V-Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 3333