NIC Components NACK470M50V8X6.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47 uF, 50 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Obsolete
Demande un échantillonFiche technique
Envoyer une demande de devis
Demande de devis (RFQ)
Cette demande sera envoyée aux fournisseurs spécifiés.
(* indique un champ requis)
Demande de devis
Fournisseurs *
Coordonnées
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Future Electronics
NIC Components
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
0
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
680 mΩ
680 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
Ripple Current
146.25 mA
146.25 mA
Height - Seated (Max)
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-11-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47 uF, 63 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
NIC ComponentsNACK470M16V5X6.1TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47 uF, 16 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47 uF, 80 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions de NIC Components NACK470M50V8X6.5TR13F fournies par ses distributeurs.
NACK Series 47 uF 50 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 3333