Murata LQW15AN56NJ80D
General Purpose Inductor, 0.056uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW15AN56NJ80D.
Ciiva
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.87%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Inductance
56 nH
56 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
340 mA
340 mA
DC Resistance (DCR)
996 mΩ
996 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 56nH 5% 100MHz 14Q-Factor Ceramic 400mA 0603
Inductor RF Multi-Layer 0.056uH 5% 100MHz 23Q-Factor Ceramic 0.3A 0.75Ohm DCR 0805 Automotive T/R
TAIYO YUDENHK212556NJ-T
Inductor High Frequency Chip Multi-Layer 0.056uH 5% 100MHz 18Q-Factor Ceramic 0.3A 0.75Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.051uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.053uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Wirewound 56nH 5% 100MHz 38Q-Factor 360mA 350mOhm DCR 0603 Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQW15AN56NJ80D fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 56NH 340MA 996MOHM SMD / 56 nH Unshielded Wirewound Inductor 340 mA 996mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.056uH 5% 100MHz 25Q-Factor Non Magnetic 0.34A 0.996Ohm DCR 0402 T/R
Ind Chip Wirewound 56nH 5% 0402 Paper T/R
100MHz 2.9GHz 1.7A 340mA 25@200MHz 56nH 996m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm