Murata LQW15AN18NJ80D
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW15AN18NJ80D.
Ciiva
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+204%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
18 nH
18 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.05 A
1.05 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-12-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Inductor RF Wirewound 0.018uH 5% 100MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 0.1Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 18nH 5% 100MHz 40Q-Factor 550mA 160mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.019uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.017uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
TAIYO YUDENHK100518NJ-T
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Multi-Layer 0.018uH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 0.3A 0.5Ohm DCR 0603 T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQW15AN18NJ80D fournies par ses distributeurs.
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.018uH 5% 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 1.05A 0.13Ohm DCR 0402 T/R
LQW15 Series 0402 18 nH ±5 % 1.05 A 130 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor 0402 18nH ±5% 1.05A 130mΩ 5.2GHz 30@250MHz