Murata GRM2165C1H332JA01D
50V 3.3nF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM2165C1H332JA01D.
element14 APAC
Datasheet13 pagesIl y a 22 ans
Farnell
Geoflip
_legacy Avnet
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+28.34%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 nF
3.3 nF
3.3 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
600 µm
600 µm
Introduction Date2003-11-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 3300pF 50volts C0G +/-5%
0805 0.0033 uF 100 V ± 5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 3300pF 100volts C0G +/-5%
Samsung Electro-MechanicsCL21C332JBFNNNE
Descriptions
Descriptions de Murata GRM2165C1H332JA01D fournies par ses distributeurs.
0805 3.3 nF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.0033uF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Capacitor 0.0033 uF 50 Volt C0G 5% Surface Mount 0805 Paper Tape and Reel
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0033uF, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 50V 3300pF 卤5% C0G NP0
Chip Capacitor (MLCC) 0805 3.3nF ±5% 50V C0G(NP0)
Ceramic Capacitor 3.3nF, 50VDC, 0805, ±5 %
Capacitor, Ceramic, 3300Pf, 50V, C0G/Np0, 5%, 0805; Capacitance:3300Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Grm Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM2165C1H332JA01D