Yageo Group R60MI3100AA30J
Cap Film 0.1uF 400V PET 5%( 18 X 5 X 11mm) Radial Wound 15mm 105C Bulk Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R60MI3100AA30J.
IHS
Datasheet26 pagesIl y a 2 ans
JRH Electronics
Farnell
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-15.76%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
4,477
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
11.0998 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupR60MF3100AA6AJ
Cap Film 0.1uF 400V PET 5%( 13 X 5 X 11mm) Radial Stacked 10mm 105C Bag Automotive AEC-Q200
Cap Film 0.1uF 450V PET 5%( 18 X 5 X 10.5mm) Radial Wound 15mm 125C Automotive AEC-Q200 Bulk
PanasonicECQE4104JF
Film Capacitor, Polyester, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR60MF3100506AJ
Cap Film 0.1uF 400V PET 5% (13 X 5 X 11mm) Radial Stacked 10mm 105C Automotive Bulk
Cap Film 0.1uF 400V PET 5% (13 X 6 X 12mm) Radial Stacked 10mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.1uF 400V PET 5% (18 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R60MI3100AA30J fournies par ses distributeurs.
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1Uf, Through Hole Mount
CAP, 0.1UF, 400V, FILM, RADIAL; Capacitance:0.1µF; Voltage Rating:400V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:R60 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)