Yageo Group R474N310050A1K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R474N310050A1K.
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 5 ans
Tendance sur 3 mois:
+24.91%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Stock
41,271
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
1 kV
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height - Seated (Max)
16.1036 mm
16.1036 mm
16.1036 mm
Introduction Date2006-11-20
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount, 5124
Yageo GroupR49AI31000001K
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR474I31005001K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount, 7143
Cap Film Suppression X1 0.1uF 760VDC/330VAC PP 10% (18 X 7 X 12.5mm) Radial 15mm 110C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R474N310050A1K fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.1uF 1000V PP 10% (26.5 X 7 X 16mm) Radial 22.5mm 110°C Loose in Box
Avnet Japan
Radial FILM CAPACITOR R47 440V 0.1muF ±10% 1.043Lx0.276W 26.50mmx7.00mm
Cap Film Suppression X1 0.1uF 1000VDC/440VAC PP 10%( 26.5 X 7 X 16mm) Radial Wound 22.5mm 110C Bulk
CAPACITOR FILM R47 X1 0.1UF 440VAC PP | KEMET R474N310050A1K
X1 Capacitor Temperature range: -40 ... 110 °C Capacitance tolerance: ±10% IEC-climate category: 40/110/56 Pitch: 22.5 mm Capacitance: 100 nF Leg length: 25 mm Rated voltage: 440 VAC
CAP, 0.1µF, 10%, PP, RADIAL; Capacitance: 0.1µF; Suppression Class: X1; Product Range: R47 X1 Series; Voltage Rating X: 440V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectr; Available until stocks are exhausted Alternative available