Yageo Group R474N31005001K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R474N31005001K.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 2 ans
Datasheet6 pagesIl y a 17 ans
Newark
TME
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-34.27%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
62,487
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
1 kV
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
16.1036 mm
16.1036 mm
16.1036 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount, 5124
Yageo GroupR49AI31000001K
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR474I31005001K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount, 7143
Cap Film Suppression X1 0.1uF 760VDC/330VAC PP 10% (18 X 7 X 12.5mm) Radial 15mm 110C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R474N31005001K fournies par ses distributeurs.
Radial FILM CAPACITOR R47 440V 0.1muF 卤10% 1.043Lx0.276W 26.50mmx7.00mm
Cap Film 0.1uF 1000V PP 10% (26.5 X 7 X 16mm) Radial 22.5mm 110°C Bulk
Avnet Japan
Cap Film Suppression X2 0.1uF 1000VDC/440VAC PP 10%( 26.5 X 7 X 16mm) Radial Wound 22.5mm 110C Bag
X2 capacitor Temperature range: -40 ... 85 °C Capacitance tolerance: ±10% Dielectric: Metallised Polypropylene Film IEC-climate category: 40/85/56 Pitch: 22.5 mm Capacitance: 100 nF Leg length: 25 mm Rated voltage: 440 VAC
FILM CAP, 0.1UF, CLASS X2, 440V, RADIAL; Dielectric Type:Metallized PP; Capacitor Case / Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.1µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Suppression Class:X2; Capacitor Mounting:Through Hole RoHS Compliant: Yes
CAP, 0.1µF, 10%, PP, RADIAL; Capacitance: 0.1µF; Suppression Class: X2; Product Range: R47 X2 Series; Voltage Rating X: 440V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectr; Available until stocks are exhausted Alternative available