Yageo Group PHE450KB6100JR17
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet25 pagesIl y a 2 ans
Farnell
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.66%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
9,185
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2002-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
PanasonicECWFE2W104JA
Cap Film 0.1uF 450V PP 5%( 13 X 5 X 10.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 105C Ammo
PanasonicECWFE2W104J
PanasonicECW-F2W104JAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR76MI31004030J
Yageo GroupR75MI31004030J
Yageo GroupR60MF3100506AJ
Cap Film 0.1uF 400V PET 5% (13 X 5 X 11mm) Radial Stacked 10mm 105C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions de Yageo Group PHE450KB6100JR17 fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.1uF 400V PP 5% (18 X 6.5 X 12.5mm) Radial Wound 15mm 105C Bag
Radial FILM CAPACITOR PHE450 250V 0.1muF ±5% 0.709Lx0.256W 18.00mmx6.50mm
CAP, 0.1UF, 400V, FILM, RADIAL; Capacitance: 0.1µF; Voltage Rating: 400V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: PHE450 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Te