Yageo Group PHE450KB6100JR06
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Datasheet25 pagesIl y a 2 ans
Newark
element14 APAC
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.09%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
57,499
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Pièces détachées
PanasonicECW-F2W104JAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W104JQ
PanasonicECW-FD2W104J4
Yageo GroupR75MI3100AA30J
Descriptions
Descriptions de Yageo Group PHE450KB6100JR06 fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.1uF 400V PP 5% (18 X 6.5 X 12.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 105C Bulk
PHE450 100NF POLYPROPYLENE FILM CAPACITOR 250 V AC, 400 V DC +/-5%
FILM CAPACITOR Radial film capacitor 5% 100nF 400V
CAPACITOR, 0.1UF 400V PULSE; Capacitor Application:General Purpose; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:0.1µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:400V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:6.5mm; External Length / Height:12.5mm; External Width:18mm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2; Package / Case:Radial; Termination Type:Radial Leaded