Infineon BSC109N10NS3GATMA1
78KW 20V 26NC@ 10V 1N 100V 10.9M¦¸@ 10V 1.9NF@ 50V Tdson(ep) , 5.15MM*590CM*1MM
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon BSC109N10NS3GATMA1.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 15 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.16%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-04-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
TRANSISTOR, HEXFET POWER MOSFET, N-CHANNEL, 100V , 63A, 13.9MOHM MAX, D-PAK
Single N-Channel 100V 13.9 mOhm 58 nC HEXFET® Power Mosfet - D2PAK
N-Channel Shielded Gate PowerTrench® MOSFET 100V, 81A, 8mΩ
InfineonIRFS4510PBF
Single N-Channel Power MOSFET 100V, 55A, 13mΩ
Descriptions
Descriptions de Infineon BSC109N10NS3GATMA1 fournies par ses distributeurs.
100V 63A 78W 10.9mΩ@10V,46A 3.5V@45uA 1 N-Channel PDFN-8(5.2x6.2) MOSFETs ROHS
100V 63A 78W 10.9m´Î@10V46A 3.5V@45Ã×A N Channel PG-TDSON-8 MOSFETs ROHS
Trans MOSFET N-CH 100V 63A 8-Pin TDSON T/R
MOSFET, N CH, 100V, 63A, TDSON-8; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:63A; Source Voltage Vds:100V; On Resistance
Power Field-Effect Transistor, 63A I(D), 100V, 0.0109ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
Infineon's 100 V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS. Compared to the next best technology this family achieves a reduction of 30% in both RDS(on) and FOM (figure of merit).