EPCOS B57235S0100M000
ICL 10 OHM 20% 3A 9.5MM / Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 3 A 0.374" (9.50mm)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour EPCOS B57235S0100M000.
Burklin Elektronik
Datasheet20 pagesIl y a 6 ans
EPCOS
Newark
TME
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+20.13%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NTC THERMISTOR FOR INRUSH CURRENT LIMITING NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
VishaySL1010003
NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
VishaySL1010004
B57238 Series 5 A 10 Ohm 20 % Radial Through Hole NTC Thermistor
Descriptions
Descriptions de EPCOS B57235S0100M000 fournies par ses distributeurs.
NTC Inrush Current Limiters, Resistance (at 25℃)=10Ω, Maximum Current=3A
Inrush current limiters include PTC and NTC Thermistors.
Thermistor NTC 10 Ohm 20% 2-Pin Radial 2900K Bulk Automotive
TDK B57235S0100M000 NTC Temp Monitor 10 Ω S235 Radial Lead
Thermistor, ICL NTC, 10 Ohm, 9.5 mm, 3 A, B57235S0
10惟 3A 1.8W 卤20% Plugin,P=5mm NTC Thermistors ROHS
10¦¸ ¡À20% 1.8W 9.5mm*6mm*14mm
TDK B57235S0100M000 Thermistor
Icl Thermistor, Ntc, 10R, 3A, 9.5Mm; Product Range:B57235S0 Series; Disc Size:9.5Mm; Resistance (25°C):10Ohm; Approvals:Ul; Maximum Energy Rating At 25°C:-; Maximum Steady State Current At 25°C:3A; Operating Temperature Max:45°C Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B57235S0100M000