TDK B57237S100M
NTC THERMISTOR FOR INRUSH CURRENT LIMITING NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK B57237S100M.
Newark
Datasheet20 pagesIl y a 12 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
element14 APAC
Future Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Epcos 10Ohms 2100mW Protection NTC Thermistor; 70s; 11.5 (Dia.) x 6 x 16mm
ICL 10 OHM 20% 3A 9.5MM / Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 3 A 0.374" (9.50mm)
VishaySL1010003
NTC Thermistor, 10ohm, Through Hole Mount
VishaySL1210006
Ntc Cu 0.6 Ld Coded 10R 5% 1E Tape E3 |Vishay NTCLE100E3109JT1
Descriptions
Descriptions de TDK B57237S100M fournies par ses distributeurs.
Epcos 10Ohms 3100mW NTC Thermistor; 90s; 15 (Dia.) x 7mm
Thermistor NTC 10 Ohm 20% 2-Pin Radial 3060K Bulk Automotive
B57237S Series 10 Ohm 3.5 A 2900 K NTC Thermistors for Inrush Current Limiting
Thermistor Resistance technical notation: 10R Temperature range: -55 ... 170 °C Thermal time constant: 90 s (in air) IEC-climate category: 55/170/56 Pitch: 7.5 mm Rated temperature: 25 °C Resistance @ 25°C: 10 Ohm W 25/100 value: 3060 K
Product Range:B57237S0 Series; Disc Size:15Mm; Zero Power Resistance At 25°C:10Ohm; Approvals:Ul; Maximum Energy Rating At 25°C:-; Maximum Steady State Current At 25°C:3.7A; Beta Value (K):3060K; No. Of Pins:2Pins; Resistance:10Ohm Rohs Compliant: Yes |Epcos B57237S100M.
THERMISTOR, NTC; Thermistor Type:NTC; Resistance:10ohm; Beta Value (K):3060; Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; Body Diameter:15mm; Current Max:3.7A; Current Temperature:25°C; Lead Length:25mm; Operating Temperature Max:+170°C; Package / Case:Radial; Resistance Temperature:25°C; Resistance Tolerance:± 20%; Resistance Tolerance +:20%; Resistance Tolerance -:20%; Series:B572; Temperature Upper Limit Beta Value:100°C