Diodes Inc. SMBJ51A-13-F
SMBJ51A Series 600 W 51 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SMBJ51A-13-F.
HQonline
Datasheet6 pagesIl y a 9 ans
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-72.05%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
60.95 V
59.7 V
59.7 V
Clamping Voltage
82.4 V
82.4 V
82.4 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
7.3 A
7.3 A
7.3 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
BournsSMBJ54A
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 60V 5muA 600W -55C~150C TJ
BournsSMBJ58A
TVS Diode, Transil SMBJ, Unidirectional, 58 V, 93.6 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ64A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 64V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ58A-13-F
SMBJ Series 600 W 58 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
onsemiP6KE7.5A
600 Watt SUR40 Transient Voltage Suppressor, 7.5 V, Unidirectional
Diodes Inc.SMBJ48A-13-F
Tvs Diode, 600W, 48V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ48A-13-F
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SMBJ51A-13-F fournies par ses distributeurs.
Tvs Diode, 600W, 51V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ51A-13-F
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 51V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
7.3A 600W 82.4V 56.7V 51V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
PROTECTION TVS UNIDIRECTIONAL SMB 600W 51.0V ROHS 3K
TVS Diode Single Uni-Dir 51V 600W 2-Pin SMB T/R
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 51V
Diodes Inc SCT
TVS DIODE, 600W, 51V, UNIDIR, SMB;