Diodes Inc. SMBJ58A-13-F
SMBJ Series 600 W 58 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SMBJ58A-13-F.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 9 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendance sur 3 mois:
-11.25%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Breakdown Voltage
69.5 V
67.8 V
67.8 V
Clamping Voltage
93.6 V
93.6 V
93.6 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
6.4 A
6.4 A
6.4 A
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LittelfuseSMBJ58A
SMBJ Series 600 W 71.2 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AA
LittelfuseTPSMA6L58A
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 58V AEC-Q101 5% Uni-Directional
Diodes Inc.SMBJ7.0A-13-F
Tvs Diode, 600W, 7V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ7.0A-13-F
BournsSMBJ51A
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 56.7V 5muA 600W -55C~150C TJ
BournsSMBJ7.0A
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 7.78V 50A 600W -55C~150C TJ
BournsSMBJ64A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 64V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SMBJ58A-13-F fournies par ses distributeurs.
ESD Suppressor / TVS Diodes Unidirectional 58V 6.4A 600W SMB(DO-214AA)
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 58V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
6.4A 600W 93.6V 64.4V 58V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Diode TVS Single Uni-Dir 58V 600W 2-Pin SMB T/R
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 58V
Diodes Inc SCT
DIODE TVS UNIDIR 58V 600W 2PIN SMB
TVS DIODE, 93.6V, 600W, DO-214AA; Product Range: SMBJ Series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 58V; Clamping Voltage Vc Max: 93.6V; Diode Case Style: DO-214AA; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 64.4V; Breakdown Voltage Max: 74.6V; Peak Pulse Power Dissipation: 600W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); MSL: MSL 1 - Unlimited