Diodes Inc. SMBJ48A-13-F
Tvs Diode, 600W, 48V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ48A-13-F
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SMBJ48A-13-F.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 9 ans
Components Direct
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-87.93%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
57.3 V
56.1 V
56.1 V
Clamping Voltage
77.4 V
100 V
100 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
7.7 A
40 A
40 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LittelfuseSMBJ48A
SMBJ Series 5 W 58.9 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SMB
LittelfuseTPSMA6L48A
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 48V 600W 60A 5% UniDirectional
onsemiSMBJ48A
Cut Tape 1 Surface Mount Single (Type) Tvs Diode 77.4V 5muA 600W 150C
BournsSMBJ51A
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 56.7V 5muA 600W -55C~150C TJ
BournsSMBJ40A
TVS Diode, SMBJ, Unidirectional, 40 V, 64.5 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
600 Watt SMB Transient Voltage Suppressor, 45 V Unidirectional
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SMBJ48A-13-F fournies par ses distributeurs.
TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 48 V, 77.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=48V VBR(min)=53.3V VC=77.4V@IPP=7.7A SMB
SMBJ Series 48 V 600 W SMT Uni-Directional Transient Voltage Suppressor - SMB